Te laat! Je kunt niet meer solliciteren op de vacature Beroepsethiek van Leraren bij de Fontys Hogescholen. De sollicitatietermijn voor dit lectoraat is onlangs gesloten.
Fontys besteedt in haar beroepsopleidingen veel aandacht aan de ontwikkeling van een waardebewustzijn bij haar studenten; nadenken en praten over duurzaamheid, beroepsethiek en zingeving is daarbij vanzelfsprekend (*). Studenten uit alle faculteiten kunnen ook een minor Filosofie & Ethiek volgen, waarin beroepsethiek een belangrijke plaats heeft.
In haar onderzoeksprogramma 2011-2015 rekent Fontys het thema Ethiek tot één van haar prioriteiten. Wat de lerarenopleidingen betreft, houdt lector Gaby Jacobs zich sinds 2009 bezig met professionele waarden in kritische dialoog (vooral op het gebied van het speciaal onderwijs) en inmiddels is Fontys dus doende met de werving van een lector ‘beroepsethiek van leraren’.
Per 1 november 2012 is Wouter Sanderse benoemd op de lectorsplaats.